توضیحات

آزمون TOMER

آزمون تومر مخفف عبارت Türkçe Öğretim Merkezi است و به معنی آموزش زبان ترکی ، معیار بسیار مهمی در سنجش مهارت های زبان ترکی استانبولی متقاضیان ورود به دانشگاه در کشور ترکیه می باشد.

این آزمون زیر نظر دانشگاه آنکارا و هر هفته در کشور ترکیه برگزار می گردد.

هزینه ثبت نام در این آزمون ۱۰۰ یورو می باشد. حداقل نمره ورود به دانشگاه ها در آزمون تومر ۶۰ می باشد.

در این آزمون شما به ۱۰۰ سوال در ۲۴۰ دقیقه باید پاسخ گویید. نتایج آزمون بین ۱۰ الی ۱۵ روز بعد از آزمون اعلام می شود.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

انواع آزمون Tomer

تومر در دو نوع برگزار می شود که به اختصار به آنها اشاره می کنیم

گواهی نامه تومر ( Sertifika ) : 
این نوع از آزمون برای تحصیل در ترکیه و یا اخذ شهروندی و مهاجرت به ترکیه استفاده می شود.
اعتبار این آزمون بین ۶ ماه الی ۲ سال است ، و در دو سطح برگزار می شود. این دو سطح عبارت است از سطح مقدماتی که دارای ۶ ماه اعتبار می باشد و متقاضیان در این آزمون حداقل باید نمره B2 را اخذ کنند تا قادر به اخذ گواهی نامه مقدماتی شوند.
با کسب این رتبه گواهینامه تومر برای شخص ۲ سال اعتبار خواهد داشت. این در حالی است که برای به دست آوردن گواهی نامه متوسط شخص باید بتواند رتبه B1 را کسب کند.

دیپلم تومر (Diploma) :

دیپلم تومر مادام العمر است و با یک بار شرکت در آزمون دیپلم TOMER تسلط شما به زبان ترکی استانبولی برای همیشه موردتائید خواهد بود.

کلیه دانشگاه های کشور ترکیه ، دیپلم TOMER را برای ادامه تحصیل قبول دارند. افراد متقاضی ادامه تحصیل در ترکیه باید حداقل نمره ی C1 را در این آزمون کسب کنند.

  • استانداردهای بین المللی  – تدریس با شیوه نوین و منطبق بر استاندارد های بین المللی
  • کلاس های سطح بندی شده  – گروه بندی دانشجویان با گروه های همسطح جهت نتیجه بهتر
  • محیط آکادمیک و سالم  – محیط کنترل شده و کاملا آکادمیک به دور از حاشیه
  • انگیزه و اعتماد به نفس  – با برگزاری 100 دوره آزمون آزمایشی هیچ دغدغه ای نخواهید داشت
  • متعهد بر کیفیت آموزش – یا بهترین یا هیچ از 1989
پیش ثبت نام دوره TOMER 2020

سطح بندی و سیستم امتیازدهی آزمون TOMER

مهارت ها در آزمون تومر

در آزمون TOMER تسلط شما بر 4 مهارت اصلی ترکی استانبولی سنجیده می شود :
1-درک مطلب 2- خواندن 3-مکالمه 4- نوشتار
مهارت سنجی در این آزمون طی دو مرحله شفاهی و کتبی، انجام می شود. زبان آموزان بر اساس معیارهای ارزشیابی تعیین شده برای قبولی در آزمون حداقل از امتیاز ۱۰۰ باید ۷۰ امتیاز را کسب نمایند.

سطح بندی و مفهوم هر سطح در آزمون TOMER

TOMER سطح بندی شده در ۶ سطح از A1 تا C1 می باشد. که به مفهوم هر یک اشاره می کنیم:
سطح A1 : دراین سطح ، پاسخ گویی داوطلب به سوالات ساده و بسیار ساده سنجیده می شود.
سطح A2 : در این سطح مهارت اولیه زبان ترکی استانبولی مورد ارزیابی قرار می گیرد. در این سطح شخص باید بتواند به مباحث اولیه و مشخصی پاسخ صحیح داده باشد.
سطح B1 : در این سطح داوطلب دارای دانشی معمولی از زبان ترکی استانبولی است و می تواند امور شخصی خود را انجام داده و از پس کارهای خود بربیاید.
سطح B2 : در این سطح داوطلب دارای دانش معقول و نسبتا خوبی از از زبان ترکی استانبولی است و قادر به درک بازه گسترده ای از مسائل می باشد .
سطح C1 : در این سطح فرد داوطلب اطلاعات گسترده و توانایی بحث در مسائل مختلف را دارد. مسائل و مباحث غیرمنظره را مدیریت می کند.
سطح C2 : این سطح بالاترین سطح در زبان ترکی بوده و داوطلب در حد و اندازه زبان مادری با زبان ترکی استانبولی آشنایی دارد.

امتیازدهی هر بخش در آزمون

حداقل نمره داوطلب در هر بخش ۱۰ و حداکثر ۲۵ نمره است ، در نهایت نمره کامل در آزمون تومر ۱۰۰ نمره خواهد بود. بخش درک مطلب و خواندن ۲۵ نمره از 100 نمره را به خود اختصاص داده و در این میان بخش مکالمه ۱۵ نمره و بخش توضیح شفاهی  ۱۰ نمره دارد که توضیح کتبی نیز دارای ۲۵ نمره است و در مجموع ۱۰۰ نمره خواهد داشت.

نمره هر سطح در آزمون

مجموع نمره ۵۰ تا ۵۹ داوطلب موفق به دریافت سطح A2 آزمون TOMER میگردد.
مجموع نمره ۶۰ تا ۶۵ داوطلب موفق به دریافت سطح B1 آزمون TOMER میگرددد.
مجموع نمره ۶۶ تا ۷۰ داوطلب موفق به دریافت سطح B2 آزمون TOMER میگردد.
مجموع نمره ۷۱ تا ۱۰۰ داوطلب موفق به دریافت سطح C1 آزمون TOMER می‌گردد.

سوالات متداول در خصوص آزمون TOMER

براساس نظر دپارتمان پذیرش هر دانشگاه دولتی یا خصوصی در ترکیه ، سطح مورد درخواست TOMER ممکن است متغیر باشد. اما در اغلب موارد سطح C1 برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی مورد نیاز است و عمدتا سطوح B1 و B2 برای تحصیل در رشته‌های مهندسی کفایت می کند.
دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های انگلیسی زبان هستند، با توجه به قوانین پذیرش دانشگاه مربوطه نیازی به گذراندن آزمون تومر نداشته و در برخی موارد ارائه مدرک زبان معتبر انگلیسی تافل یا آیلتس موردنیاز است.
برای شرکت در آزمون تومر نوع دیپلما ۱۵۰ یورو و برای آزمون تومر سرتیفیکا میبایست ۱۰۰ یورو پرداخت کنید.
بله ، گاها در ایران آزمون TOMER از طریق نمایندگانی به صورت محلی برگزار می شود اما تجربه ثابت کرده است از آن رو که اکثر داوطلبان به قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه در کلاس و آزمون تومر شرکت می‌کنند ، بهتر است که برای دستیابی به نتیجه‌ای بهتر و سریع‌تر، این دوره را در کشور مقصد یعنی ترکیه بگذرانند و با قرارگیری در محیط بومی ، علاوه بر امکان اخذ سریع‌تر مدرک و پیشبرد سریعتر فرایند ، خود را برای ادامه تحصیل در این کشور رو به رشد آماده نمایند و درعین حال میتوانند از تجربیات بی شمار کادر آموزشی سات یوس آکادمی بهره ببرند.
برای این آزمون منابع مختلفی و گسترده ای مانند مجموعه های HiTiT و … وجود دارد ، اما این منابع به دلیل گستردگی و طبقه بندی به شیوه های متفاوت نیازمند آموزش توسط افراد با تجربه در این حوزه است.

سات یوس آکادمی با پشتوانه 30 سال تجربه موفق در این حوزه و آماده سازی گلچینی از بهترین منابع و کادری قوی ،مجرب و با سابقه یکی از بهترین گزینه ها برای گذراندن این دوره در قلب کشور ترکیه ، شهر آنکارا می باشد.

پیش ثبت نام دوره TOMER 2020

الزامات و شرایط مورد نیاز جهت ثبت نام دوره زبان ترکی TOMER

برای ثبت‌نام و شرکت در آزمون تومر، فرد متقاضی ملزم به ارائه دو قطعه عکس پرسنلی، کپی پاسپورت و یا کپی شناسنامه ( ترجمه شده به زبان ترکی) است ، برای شرکت در دوره در سات یوس آکادمی پیش شرط های حقوقی و اخلاقی موردنیاز بوده که به آن اشاره می کنیم :

اگر قصد انتخاب سات یوس آکادمی ، معتبر و قدیمی ترین در این حوزه را، به عنوان مرکزی مطمئن جهت ساختن آینده تحصیلی خود با خیال آسوده را دارید میتوانید از طریق وبسایت آکادمی اقدام به پیش ثبت نام کرده یا ازطریق نماینده سات یوس آکادمی در ایران ، هولدینگ مهاجرتی اریکه اقدام به پیش ثبت نام کنید.

پیش ثبت نام دوره TOMER 2020

کادر آموزشی دوره آمادگی آزمون TOMER

دکتر نورالدین حسینی
دکتر نورالدین حسینیاستاد ریاضیات
آلپر سینگین
آلپر سینگیناستاد زبان انگلیسی

یکی از  70.000 دانشجویی باشید که ترکیه را به عنوان مقصدی برای آینده تحصیلی خود انتخاب کرده اند.

شما میتوانید از طریق فرم زیر با سات یوس آکادمی در ارتباط باشید.