توضیحات

مختصر و مفید راجع به آزمون SAT

SAT یا به اختصار Scholastic Aptitude Test آزمونی است که درسال 1926 درایالات متحده آمریکا بنیان گذاری شده و هم اکنون SAT استانداردترین آزمون برگزار شده در سطح جهانی است ، افزون بر ایالات متحده آمریکا آزمونی است که در کشورهای دیگری چون ترکیه نیز جهت اخذ پذیرش توسط دانشجویان خارجی تبار دارای اعتبار بالایی است و توسط College Board طراحی توزیع و برگزار می شود. مدت اعتبار نتیجه آزمون مذکور همانند سایر آزمونهای ورودی دانشگاهها دو سال می‌باشد.

آزمون SAT درکشور ترکیه 6 بار در سال ودر آمریکا 7 بار در سال و در ماههای اکتبر، نوامبر، دسامبر، مارس، می، ژوئن و اوت برگزار می گردد.

  • تاریخ های گفته شده ممکن است متفاوت بوده و تغییر کند که جهت بررسی دقیق تر در سایت collegeboard.com  قابل دسترسی است.
  • نتایج آزمون ها هم 15 روز بعد از امتحان اعلام می گردد و دارای 2 سال اعتبار است.

نکات و شرایط و پیش نیاز های آزمون SAT

– دارندگان مدرک دیپلم ویا پیش دانشگاهی امکان شرکت در آزمون SAT را دارند.
– جهت شرکت در آزمون SAT تسلط به زبان انگلیسی لازم است.
– شرکت در این آزمون برای همه ممکن بوده ومعیار سنی ندارد.
– در آزمون SAT،پاسخ های اشتباه در امتیاز درنظر گرفته نمی شود.
– شایان ذکر است این آزمون درایران برگزار نمیشود ودارندگان دیپلم ایران هم می توانند بعد از معادل سازی مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی در یکی از کشورهای ترکیه ، امارات ، آذربایجان … در این آزمون شرکت نمایند
– مهم ترین عامل بهره مندی از فرصتهای بورسیه ، فاند (Fund) ، اسکولارشیپ (Schoolarship) در هنگام تحصیل در خارج از کشور واستفاده از بورس تحصیلی در سراسر جهان نمره آزمون SAT است.

  • استانداردهای بین المللی  – تدریس با شیوه نوین و منطبق بر استاندارد های بین المللی
  • کلاس های سطح بندی شده  – گروه بندی دانشجویان با گروه های همسطح جهت نتیجه بهتر
  • محیط آکادمیک و سالم  – محیط کنترل شده و کاملا آکادمیک به دور از حاشیه
  • انگیزه و اعتماد به نفس  – با برگزاری 100 دوره آزمون آزمایشی هیچ دغدغه ای نخواهید داشت
  • متعهد بر کیفیت آموزش – یا بهترین یا هیچ از 1989
پیش ثبت نام دوره SAT 2020

زمانبندی آزمون و دوره و سوالات پرتکرار درباره آزمون SAT

زمانبندی برگزاری آزمون SAT

این آزمون ۶ بار در سال در ماه‌های اکتبر، نوامبر، دسامبر، ژانویه، مارس، می‌ و همینطور ژوئن برگزار می شود.

نتایج آزمون حدود دو هفته پس از برگزاری آن ، از طریق سایت دانشگاهی که داوطلب در آن نام نویسی کرده اعلام خواهد شد. البته این زمان ممکن است برای دانشگاه های مختلف متفاوت باشد.

زمانبندی دوره آمادگی SAT

دوره های آزمون SAT در سات یوس آکادمی سه گروه در 1 آکوست (استاندارد)، 1 سپتامبر (نیمه فشرده) و 1 اکتبر(فشرده) برگزار می شود که لازمه ثبت نام در دوره ها پیش ثبت نام 1 الی 2 ماه قبل شروع دوره ها می باشد.

سوالات پرتکرار در خصوص آزمون SAT

حتما شنیده اید که آزمون SAT خیلی سخت است یا شاید هم بالعکس، SAT نسبت به هر آزمون مهارت سنجی سخت تر است اما نکته مهم و حقیقت ماجرا چیست؟ SAT استانداردترین آزمون برگزار شده در سطح جهان است که از همه لحاظ کاملا منصفانه است. نوع سوالات هیچ هدفی مانند حقه زدن و گمراه کردن و … را در بر ندارد و سؤالات کاملا واضح هستند و فرد آزمون دهنده به راحتی متوجه هدف سؤال خواهد شد ، اگرچه شرایط و میزان آمادگی شما تعیین کننده است که این آزمون تا چه میزان برای شما سخت خواهد بود و کاملا تاثیر گرفته از میزان آمادگی شما ، تعداد نمونه سوالات حل شده و سبک آموزش اساتید است.

در هر نقطه ای از دنیا که در آزمون SAT شرکت کنید ، جواز ورود به دانشگاه را در کشورهایی همچون فرانسه، مکزیک، آمریکا، انگلستان، نروژ، استرالیا و دیگر کشورهای جهان کسب کنند. در واقع این دانشگاه با امتیاز این آزمون متوجه خواهند شد که فارغ التحصیل مقطع دبیرستان تا چه میزان اطلاعات آموخته شده را در دانشگاه بکارخواهد گرفت و عیار علمی خود را نشانخواهد داد.
برای شرکت در آزمون SAT، هر تعداد دفعات که مایل باشید می­توانید در آن شرکت کنید و از این بابت هیچ محدودیتی وجود ندارد.
گاها گفته شده که محدودیت سنی برای آزمون SAT زیر 16 سال است ، در واقع آزمون SAT برای تمامی افراد مجاز بوده وهیچگونه مانعی ندارد. دلیل محدودیت سنی اعلام شده، در واقع یک توصیه است زیرا فایده ای برای افراد زیر 16 سال ندارد. چون تا 18 سالگی فرد وارد دانشگاه نخواهد شد و مدت زمان اعتبار آزمون SAT نیز 2 سال است لذا مجددا باید در آزمون SAT شرکت کنند.
منابع اصلی که کمک بسیار زیادی جهت آماده شدن شما برای آزمون SAT کنند شامل مجموعه هایی چون Barrons , Kaplan و … است ، معرفی منابع و توصیه خرید آن توسط دانش آموز در دستور کار سات یوس آکادمی قرار ندارد ، زیرا روشی قدیمی است و تقریبا تمامی منابع آن مشخص هستند ، آکادمی با پشتوانه 30 سال تجربه درخشان در این حوزه بخش هایی از این منابع که به گونه ای کتاب مرجع تلقی می شوند را برای دانش آموزان گزینش کرده و در اختیار دانش اموز قرار خواهد داد.
پیش ثبت نام دوره SAT 2020

مباحث و مدت زمان آزمون

بخش اول : مباحث آزمون

آزمون SAT شامل دو بخش جداگانه SAT 1 و SAT 2 است که در دانشگاه‌های ترکیه بخش SAT 2 برگزار نمی شود و قبول شدن در آزمون SAT 1 برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در ترکیه دارند کافی است. از طرفی آزمون SAT 1 با هدف سنجش دانشجویان در مهارت های خواندن، ریاضیات و نوشتن اخذ می گردد. آزمون SAT 1 آزمون استدلالی نیز گفته می شود ، هر یک از بخش های این آزمون دارای ۲۰۰-۸۰۰ امتیاز است.

آزمون SAT ، شامل ۱۵۴ تست بوده که ۵۲ تست آن Reading و۴۴ تست آن Writing و ۵۸ تست دیگر به فهم و مهارت ریاضیات دانشجویان بستگی دارد. تسلط متقاضی به زبان انگلیسی در این آزمون اهمیت بالایی دارد ولی ریاضی این آزمون در سطح ریاضیات اول و دوم دبیرستان ایران است.

بخش دوم : مدت پاسخگویی به سوالات براساس مباحث

بخش درک مطلب و نگارش زبان انگلیسی با 52 سؤال استاندارد چند گزینه ای مواجه خواهید شد و بخش نگارش نیز شامل 44 سؤال چند گزینه ای استاندارد است. در این بخش سؤالاتی در زمینه های کلمات مرتبط در متن، ارجاع دهی در متن، بیان ایده­ها و مکالمات استاندارد انگلیسی طراحی شده است. به طور کلی 100 دقیقه زمان برای بخش اول در نظر گرفته شده که بخش درک مطلب 65 دقیقه و بخش نگارش نیز 35 دقیقه را به خود اختصاص داده است.

در بخش بعدی آزمون SAT ، سؤالات ریاضیات منتظر شماست ، 45 سؤال چند گزینه‌ ای طراحی شده که شامل 13 جواب نوشته شده توسط خود دانشجو نیز هستند. سؤالات در زمینه هندسه ، ریاضیات پیشرفته ، حل مسأله و آنالیز داده هستند. برای این بخش 80 دقیقه زمان در نظر گرفته شده که 25 دقیقه به سؤالاتی اختصاص دارد که برای آن ها مجاز به استفاده از ماشین حساب نیستند و 55 دقیقه نیز به سؤالاتی اختصاص یافته که برای جواب دادن به آنها مجاز به استفاده از ماشین حساب هستید.

نمره نهایی آزمون چگونه محاسبه می شود؟

نمره (Score) کلی یا سقف نمره در آزمونSAT برابر 1600 نمره است که هر بخش نمره جداگانه دارد. به صورتی که در بخش ریاضیات، یک نمره بین 200 تا 800 دریافت خواهید کرد و یک نمره نیز برای بخش شفاهی، شامل درک مطلب و نگارش که این بخش نیز نمره ای بین 200 تا 800 برای شما خواهد داشت. مجموع نمرات دریافتی این دو بخش تعیین کننده نمره نهایی شما خواهد بود.

سوالات متداول جانبی درخصوص آزمون SAT

آزمون SAT ، شامل ۱۵۴ تست بوده که ۵۲ تست آن Reading و۴۴ تست آن Writing و ۵۸ تست دیگر به فهم و مهارت ریاضیات دانشجویان بستگی دارد. تسلط متقاضی به زبان انگلیسی در این آزمون اهمیت بالایی دارد ولی ریاضی این آزمون در سطح ریاضیات اول و دوم دبیرستان ایران است. حداقل نمره ای که دانشجوی علاقه مند به تحصیل در رشته های و دانشگاه های خوب کسب کند حدود 1300 نمره است.
آزمون SAT به دلیل جنبه بین المللی مهمی که دارد و برای افرادی طراحی شده که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های آمریکا و یا دیگر کشورهای معتبر مجری این آزمون را دارند. لذا در کل دنیا، زبان آزمون SAT انگلیسی است.
بله ، درزمان تعیین شده معمولا تا 5 ماه بعد از اعلام نتایج آزمون است ، باید فرم مربوطه را پر کرده و با توضیح کامل اعتراض خود و ارسال رسید مربوط به واریز55 الی 60 دلار به ازای هر بخش نسبت به نمره خود اعتراض کنید. نتایج بازبینی نیز بین 3 تا 5 هفته بعد اعلام خواهد شد.
آزمون SAT فاقد مصاحبه است. به طور کلی ، و در کشور ترکیه و پس از قبولی در آزمون ، مجوز ورود به دانشگاه انتخابی در رشته مدنظرخود را خواهید داشت و نیاز به انجام مصاحبه خاصی نیست.
هزینه شرکت در آزمون SAT گاها از در بین برگزار کننده های متفاوت تفاوت هایی دارد ، که این تفاوت ناشی از خدمات بیشترو باکیفیت تر در مؤسسه برگزار کننده انتخابی شما است که درواقع سهم خود مرکز برگزاری آزمون خواهد بود. به عنوان مثال سیستم تهویه بهتر، پذیرایی مناسب تر و… از جمله عواملی هستند که سبب می شود هزینه تمام شده برای شما مقداری متفاوت از دیگر مؤسسات باشد.اما به طور کلی هزینه­ی ثبت نام آزمون SAT 47.5 دلار است.
پیش ثبت نام دوره SAT 2020

الزامات و شرایط مورد نیاز جهت ثبت نام دوره SAT

همانطور که اشاره شد این آزمون مختص کسانی است که تبعه ترکیه نیستند پس اولین شرط شرکت در آزمون YOSاین است که تبعه ترکیه نباشید.
شرط دوم برای شرکت در آزمون YOS این است که یا دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشید یا اینکه دانش آموز سال چهارم دبیرستان ( پیش دانشگاهی ) باشید. از آنجایی که نظام آموزشی ترکیه مشابه ایران است پس برای ورود به دانشگاه های ترکیه باید حتما مدرک پیش دانشگاهی خود را گرفته باشید.

اگر قصد انتخاب سات یوس آکادمی ، معتبر و قدیمی ترین در این حوزه را، به عنوان مرکزی مطمئن جهت ساختن آینده تحصیلی خود با خیال آسوده را دارید میتوانید از طریق وبسایت آکادمی اقدام به پیش ثبت نام کرده یا ازطریق نماینده سات یوس آکادمی در ایران ، هولدینگ مهاجرتی اریکه اقدام به پیش ثبت نام کنید.

پیش ثبت نام دوره SAT 2020

کادر آموزشی دوره آمادگی آزمون SAT

دکتر نورالدین حسینیاستاد ریاضیات
30 سال سابقه تخصصی تدریس آزمون SAT
تحصیلات : انرژی هسته ای دانشگاه Hacetteppe
آلپر سینگین
آلپر سینگیناستاد زبان انگلیسی
9 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی SAT
تحصیلات : زبان انگلیسی دانشگاه Hacetteppe

یکی از  70.000 دانشجویی باشید که ترکیه را به عنوان مقصدی برای آینده تحصیلی خود انتخاب کرده اند.

شما میتوانید از طریق فرم زیر با سات یوس آکادمی در ارتباط باشید.